Makina me drogë digjet nga trafikantët në kufirin shqiptaro – grek (Video)

Prishtinë | 12 Tet 2016 | 11:05 | Nga

Një ”Fuoristradë” e mbushur me drogë është djegur sot në kufirin shqiptaro-grek.

Droga është gjetur e ndarë në thasë dhe ishte e ngarkuar në kufi për të kaluar në shtetin grek.

Policia ka kontrolluar zonën pranë vendit ku u gjet makina në flakë dhe ka shoqëruar një shtetas polak, i cili ishte fshehur në pyll në vendin e quajtur Gorila. Sipas policisë greke, polaku dyshohet se ishte drejtuesi i makinës me drogë.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme