Maqedoni e Veriut: 10 humbje jete dhe 813 raste të reja me Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit

Prishtinë | 10 Jan 2022 | 14:13 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 5 mijë e 165 teste të kryera 813 persona kanë rezultuar pozitivë me CovidD-19.

Prej tyre numri më i lartë është në Shkup, gjithsejtë 549.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë gjithashtu për 998 pacientë të shëruar, ndërsa janë regjistruar edhe 10 pacientë të cilët e kanë humbur betejën me Covid-19.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme