Maqedoni e Veriut: Asnjë i vdekur nga Covid-19, 81 raste të reja

Prishtinë | 31 Kor 2021 | 18:31 | Nga Ekonomia Online

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 81 raste të reja me COVID-19 si dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Ndërsa janë shëruar 12 pacientë duke e quar numrin e të shëruarve në 150,362.

Numri i përgjithshëm i të prekurve nga COVID-19 ka arritur në 156,380 si dhe të vdekur janë 5,493 persona, transmeton Klankosova.tv.

Të ngjashme