Maqedonia po zbrazet, 450 persona largohen në ditë nga vendi

Prishtinë | 24 Pri 2017 | 09:35 | Nga

Qytetetarë nga qytete si Dellçeva, Kamenica, Vinica dhe Pehçeva janë duke ikur nga Maqedonia për të punuar diku nëpër vendet e Evropës.

Vetëm në qytetin e Dellçevës janë shitur 120 bileta njëkahëshe për në Itali ku fillon sezoni i vjeljes së pemëve dhe perimeve.

Në Itali, qytetarët e Maqedonisë paguhen 6 euro për orë, shumë këtë që në vend e fitojnë për një ditë pune.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme