Mashtroi policinë se e kishin plagosur me armë, në pranga 24 vjeçari në Shkodër

Prishtinë | 10 Tet 2021 | 13:18 | Nga Ekonomia Online

Një 24-vjeçar është vënë në prangat e policisë, pasi ishte plagosur aksidentalisht me armën e tij dhe deklaroi se e kishin plagosur.

Gjithashtu në pranga ra edhe një 20-vjeçar që e ndihmoi.

Mëngjesi e datës 9 tetor 2021 ai u paraqit në Spitalin Rajonal Shkodër për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri 24-vjeçari, ku deklaroi se ishte plagosur me armë zjarri në fshatin Mushan në Shkodër, nga disa persona të paidentifikuara.

Nga hetimet e thelluara rezultoi se Isak Mehmedaj, është vetëplagosur në mënyrë aksidentale, me armë zjarri në bark dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ky shtetas në bashkëpunim me G. M., kanë fshehur vendin e ngjarjes, kanë inskenuar një variant ndryshe, duke u përpjekur të ndryshojnë tërësisht rrethanat e ngjarjes, si dhe kanë fshehur provat. /TCH

Të ngjashme