Mbi 300 vende të lira pune te Forcat e Armatosura

Prishtinë | 09 Tet 2019 | 10:17 | Nga Ekonomia Online

Mbi 300 vende të lira pune ofrohen te Forcat e Armatosura të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thotë se “për çdo të ri me vullnet që do t’i shërbejë atdheut dhe vetes, Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë vendi i duhur!”Vendet e lira janë për çdo të ri me arsim të mesëm e sipër.

Përveç atyre që kanë një zanat dhe që mund të shërbejnë në FA, ofrohet mundësia edhe për ata të rinj që kërkojnë të mësojnë një zanat të ri, raporton Tch

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme