Me drogë me vete, drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe vjedhje, pesë të arrestuar

Prishtinë | 06 Jan 2022 | 13:15 | Nga Ekonomia Online

Pesë persona janë vënë nën prangat e policisë në Tiranë, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale.

U arrestua në flagrancë shtetasi A. M., 39 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Në pranga u vu edhe shtetasi S. K., 23 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit A. K., 30 vjeç, pasi ishte i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar “Autostrada”, për veprën penale “Vjedhja” kryer në bashkëpunim.

Ndërkaq, specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: M. D., 42 vjeç dhe E. F., 40 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme