Mediat serbe thonë se Vuçiq sot takohet me Pompeon

Prishtinë | 02 Mar 2020 | 09:35 | Nga Ekonomia Online

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq do të takohet me Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve, Mike Pompeo si dhe Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Robert O ‘Brian në ditën e dytë të vizitës së tij të në Washington.

Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve të saj.

Ai gjithashtu ka planifikuar të takohet sot me Zëvendës Sekretarin e Mbrojtjes së Shtëpisë së Bardhë David Norquist, si dhe anëtarin e Komitetit të Politikës së Jashtme të Senatit, Ted Cruz

E pasi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, qëndroi në ShBA, pak ditë më parë, atje shkoi edhe homologu nga Serbia, Aleksandër Vuçiq.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme