Meta: Hidhërim i madh, humbja e jetëve të bashkëkombësve tanë

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 10:47 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura dhe u ka uruar shërbim të lënduarve në aksidentin në Bullgari.

“Hidhërim i madh dhe trishtim i thellë për humbjen aksidentale tragjike të jetës të bashkëkombësve tanë nga Maqedonia e Veriut”, është shprehur Meta.

“Në këto çaste të rënda i shpreh ngushëllimet më të thella familjarëve dhe autoriteteve të vendit fqinj, si dhe uroj shërim sa më të shpejtë dhe të plotë për të mbijetuarit!”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme