Meta liron nga detyra ambasadorin e Shqipërisë në Turqi

Prishtinë | 19 Nën 2019 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Shqipërisë në Turqi.

“Zoti Genti Gazheli, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, rezident, si dhe ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Azerbajxhanit, në Republikën e Kirgistanit, në Republikën Islamike të Pakistanit dhe në Republikën e Gjeorgjisë, jo rezident, lirohet nga kjo detyrë. Ky dekret hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në dekretin e presidentit Meta, shkruan Tch.

Të ngjashme