Meta, “Luani i Artë” për promovimin e demokracisë dhe pluralizmit politik

Prishtinë | 13 Kor 2019 | 10:10 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta, u vlerësua në Venecia me Çmimin Ndërkombëtar “Luani i Artë”, me motivacionin: “Në vlerësim të kontributeve të tij për promovimin e demokracisë dhe pluralizmit politik, për forcimin e paqes dhe stabilitetit në Ballkan, për promovimin e bashkëjetesës dhe harmonisë fetare, si edhe për forcimin marrëdhënieve italo-shqiptare”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme