Meta në Maqedoni: Diaspora shqiptare, kontribut në ruajtjen e vlerave kombëtare

Prishtinë | 18 Nën 2018 | 15:18 | Nga Ekonomia Online

Gjatë vizitës në Maqedoni, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim edhe në fshatin Nakolec të zonës së Prespës, që është me shumicë shqiptare.

Kjo është hera e parë që një President i Shqipërisë viziton këtë zonë.

“Të ruajmë gjuhen shqipe dhe traditat tona kombëtare.Diaspora shqiptare, kontribut të jashtëzakonshëm për mbarë kombin shqiptar në ruajtjen e vlerave kombëtare”, është shprehur Meta gjatë takimeve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme