Meta: Pa media të lirë dhe të pavarur, rruga e Shqipërisë drejt BE-së është e pamundur

Prishtinë | 17 Dhj 2019 | 14:55 | Nga Ekonomia Online

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ripostoi një status në Facebook të Komisioneres për të Drejtat e Njeriut në Këshillin Evropian, Dunja Mijatoviç, duke shkruar në lidhje me paketën anti-shpifje që pritet të votohet këtë javë në Parlament.

“Shqipëria nuk ka nevojë për rekorde të tjera negative ndërkombëtare! Mjaft me nxitimin për t’i shtuar ato më tej! Shqetësimet e komunitetit të gazetarëve dhe të partnerëve tanë duhet të dëgjohen me shumë vëmendje dhe përgjegjshmëri! Pa media të lirë dhe të pavarur, rruga e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian është e pamundur!”, shkruan Meta.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme