Meta: Pas 30-vjetësh ftoj shqiptarët për të mbrojtur lirinë dhe demokracinë

Prishtinë | 01 Mar 2020 | 09:29 | Nga Ekonomia Online

Presidenti Ilir Meta është shprehur se nuk mendonte se pas 30 vitesh do të ftonte qytetarët e Shqipërisë, për të mbrojtur fitoren më të madhe të popullit tonë, pluralizmin politik, lirinë dhe demokracinë.

Kreu i shtetit përmes një video të postuar në rrjetin social Facebook ka sjellë në memorje emocionet që ai ka kaluar kur ishte pjesë e Lëvizjes Studentore, me Arben Imamin dhe disa studentë të rinj për të shkuar në përballjen finale me kupolën e diktaturës, që u detyrua të pranonte kapitullimin e regjimit më të pashembullt shtypës dhe izolues në kontinent.

Postimi i plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme