Meta publikon videon se si Dvorani u përdor për kapjen e Gjykatës Kushtetuese

Prishtinë | 10 Dhj 2019 | 14:47 | Nga Ekonomia Online

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video ku tregon se si u përdor Ardian Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese.

Sot Meta është pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me kallëzimin që ai ka bërë ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani.

“Vetëm Dvorani mund të degradonte integritetin e këtij procesi jetik për ngritjen dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese, ndaj ai është kallëzuar në Prokurori nga Presidenti i Republikës për dy vepra penale: përvetësimit të titullit apo të detyrës shtetërore dhe shpërdorimit të detyrës. Në mënyrë të paligjshme dhe anti-kushtetuese, Kuvendi një partiak kërkoi krijimin e një Gjykate Kushtetuese politike nën kontrollin e tij”, thuhet në fund të videos. /Telegrafi/

Të nderuar qytetarë,Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese.

Gepostet von Ilir Meta am Dienstag, 10. Dezember 2019


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme