“Mini Shengeni”, Rama, Zaev e Vuçiq takohen në Shkup më 28 dhe 29 korrik

Prishtinë | 23 Kor 2021 | 13:52 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti serb, Aleksander Vucic dhe kreu i qeverisë maqedonase, Zoran Zaev do të takohen më 28 dhe 29 korrik në Shkup, në një takim të radhës në kuadër të iniciativës së “Minishengenit”.  

Përgjatë qëndrimit në Shkup, Rama, Vuçiq dhe Zaev do të marrin pjesë edhe në një forum ekonomik për bashkëpunim rajonal të organizuar nga odat ekonomike të tri shteteve, shkruan Kosovo Online, transmeton Express.

Kosova nuk është duke marrë pjesë në iniciativën e “Mini Shengenit”.

Të ngjashme