Ministri i Shëndetësisë flet për gjendjen e të mbijetuarve të aksidentit

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 09:54 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot para spitalit “Pirogov” tha se kanë vizituar personat që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari, ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të tjerë të lënduar

Filipçe ka deklaruar se gjendja shëndetësore e të lënduarve është e qëndrueshme.

“Të gjithë janë në gjendje të qëndrueshme shëndetësore. Këto janë lëndime të lehta”, tha Filipçe.

Ai ka shtuar se është vetëm një pacient i cili ka pasur frakturë dhe analizat shtesë do të tregojnë nëse duhet intervenim.

Ndryshe, në aksidentin e rëndë që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari, mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të tjerë të lënduar.

Viktimat janë shqiptarë, ndërkaq në mesin e tyre janë 12 fëmijë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme