Mot me shi sot në Shqipëri

Prishtinë | 05 Pri 2019 | 09:02 | Nga Ekonomia Online

Dita e premte në Shqipëri do të nisë me vranësira e reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët.

Kjo situatë do të ruhet deri në orët e paradites e më pas do të ketë ndërprerje të reshjeve dhe intervale kthjellimesh.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim me shpejtësi 3-12 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare erë intensive dhe me rrahje deri në 20-25 m/s, deti i forcës 5-6 ballë. Temperaturat minimale do të sillen nga 6-12 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet 22-24 gradë celsius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme