Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Prishtinë | 05 Mar 2019 | 08:28 | Nga Ekonomia Online

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe me kushte për shi të dobët lokal. Do të fryjë erë mesatare dhe e përforcuar në drejtim verior.

Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga 1 deri 4 gradë celsius, ndërsa temperaturat gjatë ditës do të lëvizin nga 6 deri 17 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë ngjashëm me vranësira ndërsa temperatura gjatë ditës do të arrijë deri në 13 gradë celsius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme