Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 05 Qer 2019 | 08:48 | Nga Ekonomia Online

Gadishulli i Ballkanit vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të influencojnë në territorin e Shqipërisë me mot të pastabilizuar.

Në Shqipëri, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të herëpashershme në formën e stuhive të lokalizuara.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 1,1–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë konstante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 13/22°C

Zonat e ulëta 16/26°C

Të ngjashme