Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 25 Qer 2019 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë.

Në Shqipëri moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të izoluara në Juglindje të vendit.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 17/27°C

Zonat e ulëta 22/36°C

Zonat bregdetare 24/34°C

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme