Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 04 Sht 2019 | 09:55 | Nga Ekonomia Online

Në Shqipëri, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu të izoluara në formën e rrebesheve në mesditë.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 15/27°C

Zonat e ulëta 18/33°C

Zonat bregdetare 22/29°C

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme