Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 17 Tet 2019 | 09:30 | Nga Ekonomia Online

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se dita sot ka nisur me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Temperaturat minimale u regjistruan nga 9ºC në zonat malore deri në 17ºC në ato bregdetare (konkretisht në Sarandë).

Moti i kthjellët do të vijoj deri në fund të ditës përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare pranë zonave malore.

Temperaturat në vlerat e mesditës pritet të kapin vlerat nga 23ºC në zonat malore deri 27ºC në ato të ulëta dhe ato bregdetare.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje – veriperëndim 1-8m/s duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 0-1 ballë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme