Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 21 Nën 2019 | 09:34 | Nga Ekonomia Online

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak të Shqipërisë, ditën e sotme parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Parashikohen reshjet e shiut të izoluara dhe me intensitet të ulët vetëm përgjatë vijës bregdetare.

Era do të fryjë me drejtim juglindje- verilindje 2-8m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare deri në 10m/sek, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Qytetet Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 7/19 re diell

Lezhë 10/19 re diell

Durrës 9/21 re diell shi

Tiranë 10/20 re diell

Berat 7/21 re diell

Vlorë 10/19 re diell shi

Korçë 3/15 re diell

Gjirokastër 8/19 re diell

Sarandë 10/20 re diell

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme