Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 21 Jan 2020 | 08:36 | Nga Ekonomia Online

Presioni i lartë atmosferik i pozicionuar në ishujt britanikë po influencon në kontinentin evropian edhe në territorin e Shqipërisë kushte klimatike e të qëndrueshme.

Moti do të jetë me diell në ultësirën Perëndimore, dhe prani të fenomenit të mjegullës në Verilindje.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NW) me shpejtësi deri në 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore -4/5°C

Zonat e ulëta -3/14°C

Zonat bregdetare 4/15°C

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme