Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 30 Jan 2020 | 09:07 | Nga Ekonomia Online

Moti sot në Shqipëri parashikohet me vranësira të ndërrueshme dhe të dendura deri në mesditë. Më pas do të ketë kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në orët e mëngjesit, e më tej ndërprerje e tyre.

Në alpe dhe verilindje në lartësitë mbi 1000 metër do të ketë reshje dëbore.

Era do të fryjë me drejtim veri-perëndim, e lehtë e në brigjet detare deri mesatar duke u shoqëruar me valëzim të forcës 3 deri 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Qytetet Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 7/12 shi diell

Lezhë 8/14 shi diell

Durrës 5/14 shi diell

Tiranë 8/13 shi diell

Berat 6/11 shi diell

Vlorë 10/15 shi diell

Korçë 2/10 shi diell

Gjirokastër 4/8 shi diell

Sarandë 8/13 shi diell

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme