Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 19 Shk 2020 | 09:17 | Nga Ekonomia Online

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash ,por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat do të shtohen pasdite kur do të rritet mundësia për reshje gjatë pasdites dhe nesër.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë që do të variojnë: në zonat malore, temperaturat do jenë nga 00ºC deri në 09ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 15ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 16ºC. Era do të fryejë në drejtim Perëndimor-Veriperëndimor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet deri në 2 ballë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme