Në Maqedoninë e Veriut të premten do të arrijnë 200 mijë vaksinat kineze

Prishtinë | 29 Pri 2021 | 21:49 | Nga Ekonomia Online

Nesër, më 30.04.2021, në ora 05:00 të mëngjesit, në Poliklinikën “Jane Sandaski” do të arrijnë 200 mijë vaksinat kineze të kompanisë “Sinofarm”.

Kjo sasi e vaksinave, vjen nga marrëveshja direkte që është realizuar në mes të Minstrisë së Shëndetësisë dhe prodhuesit.

Në ngjarje, do të marrin pjesë ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori i Kinës në Maqedoninë e Veriut, Xhang Suo./TV21

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme