Në Nish diskutohet për Kosovën

Prishtinë | 12 Shk 2018 | 10:48 | Nga

Sot në Nish do të mbahet një tryezë rreth dialogut të brendshëm për Kosovën.

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq dhe ministri i Administratës Shtetërore dhe Pushtetit Lokal të Serbisë, Branko Ruzhiq do të jenë pjesë e takimit që mbahet në orën 12:00  në Rektoratin e Universitetit të Nishit.

Kjo tryezë është organizuar nga Konferenca e Përhershme e Qyteteve dhe Komunave, bën të ditur zyra e Gjuriqit.

Dialogu për Kosovën po bëhet me nismën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme