Në Pejë mbyllet thertorja dhe depoja e mishit, kishin transportuar gjedhe pa dokumentacion

Prishtinë | 27 Tet 2019 | 10:39 | Nga Ekonomia Online

Policia njofton se janë arrestuar dy të dyshuar nën dyshimin se të njëjtit kanë sjellë një numër të madh të gjedheve disa të gjalla disa të therura të cilat i kanë transportuar nga vendet e tjera pa dokumentacion përkatës.

Janë konfiskuar shtatë gjedhe si dhe është mbyllur thertorja dhe depo e mishit deri sa të bëhet kontrolli me i detajuar.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme