Në Serbi, një mjek vdes e shtatë të tjerë të infektuar

Prishtinë | 25 Mar 2020 | 08:22 | Nga Ekonomia Online

Një mjeke nga Nishi ka vdekur si pasojë e infektimit me Coronavirus, ndërkohë për shtatë të tjerë raportohet se janë të infektuar.

Mediat serbe bëjnë të ditur se mjekja Biljana Natiq – Ljumoviq, ka vdekur në orët e vona të së martës.

Po ashtu, gazeta “Veçernje Novosti” bën të ditur se tre punëtorë mjekësor janë të infektuar në këtë spital.

Deri më tash, në Serbi raportohet për 303 të infektuar dhe për tre të vdekur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme