Në shenjë solidariteti me policët italianë, Policia e Shqipërisë organizon një ceremoni para Ambasadës Italiane

Prishtinë | 06 Tet 2019 | 11:31 | Nga Ekonomia Online

Policia e Shtetit në solidaritet me Policinë italiane, në shenjë respekti për policët italianë, të cilët dhanë jetën në krye të detyrës, në Trieste të Italisë, paraditen e sotme organizoi një ceremoi para Ambasadës Italiane në Tiranë.Punonjësit e Policisë kanë mbajtur drejtqëndrim dhe për një minutë kanë mbajtur ndezuar sirenat e Policisë.

Ambasadori SH. T. Z. Alberto Cutillo ka falënderuar Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe punonjësit e Policisë për këtë gjest solidariteti./tch/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme