Në Shqipëri temperaturat sot shkojnë deri në 21°C

Prishtinë | 18 Mar 2019 | 09:20 | Nga Ekonomia Online

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta e kalimtare dominojnë gjatë orëve të para të ditës në pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Ndërsa pasditja dhe nata sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin, më të dendura në ekstremin jugor dhe rajonin juglindor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë duke luhatur vlerat ditore nga 2 °C mëngjesi deri në 21°C në mesdita.

Era do fryjë e lehtë, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme