Në zonat malore të Shqipërisë, edhe sot borë

Prishtinë | 01 Mar 2018 | 09:44 | Nga

Tiranë, 1 mars – Gjatë ditës së sotme moti mbi Shqipërinë parashikohet të jetë me vranësira dhe me kthjellime.

Në zonat malore dhe në ultësira fushore do të ketë reshje dëbore. Era do të fryjë e lehtë paradite dhe pasdite bëhet mesatare, deri e fortë në bregdet. Mjegull/mjegullinë nga reshjet. Rrezik nga ngricat.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 0 / 12 °C

në vendet e ulëta: -2 / 9 °C

vendet malore: – 13 / 3 °C.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme