Nënshkruhet marrëveshja e mbështetjes së BE-së për të luftuar Coronavirusin në Shqipëri

Prishtinë | 03 Pri 2020 | 14:14 | Nga Ekonomia Online

Është nënshkruar marrëveshja e mbështetjes së BE për të luftuar koronavirusin në Shqipëri.Ceremonia u zhvillua online, ku të pranishëm ishin ministrja Manastirliu, ambasadori i BE, Soreca si dhe Brian J. Williams, Koordinator i Përhershëm i OKB-së.

“BE tregoi solidaritet me Shqipërinë dhe Ballkanin. Qeveria e Shqipërisë duhet të përgëzohet për masat e shpejta të marra. Ju përshëndesim për lidershipin e treguar nëkëtë kohë kritike. Zbutja ekurbës i jep Shqipërisë kohë që të jetë e përgatitur”, tha Williams, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

Të ngjashme