Nëntë të vdekur dhe 711 raste të reja me Covid-19 sot në Shqipëri

Prishtinë | 18 Nën 2020 | 16:37 | Nga Ekonomia Online

Nëntë persona kanë vdekur dhe 711 raste të reja të infektimit janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Shqipëri.

Siç njoftohet në 24 orët e fundit, në Shqipëri janë kryer 2574 testime, prej të cilave 457 janë testime janë kryer për arsye depistimi.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 412 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 14,216 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 420 pacientë, 15 në terapi intensive, nga të cilët 6 të intubuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme