Nëntë të vdekur dhe 98 raste me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Prishtinë | 15 Sht 2020 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Covid-19.

Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2, Gostivar-1, Strumicë-9, Kriva Pallankë-1, Koçanë-1, Berovë-1, Dellçevë-2 dhe Kërçovë-1.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 104 të shëruar. Kanë ndërruar jetë 9 pacientë, në mesin e viktimave edhe dy të rinj, një 23-vjeçar dhe tjetri 29-vjeçar.

Të ngjashme