Netanjahu pranon ftesën e Vuçiqit për të vizituar Serbinë

Prishtinë | 09 Gus 2018 | 08:50 | Nga

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka folur të mërkurën në telefon me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, dhe me këtë rast e ftoi atë për vizitë në Serbi.

Siç raportojnë mediat serbe, Netanjahu e pranoi ftesën për ta vizituar këtë vend, me qëllim të vazhdimit të përmirësimit të dialogut politik, bashkëpunimit ekonomik dhe lidhjeve kulturore midis Serbisë dhe Izraelit, e cila do të forconte mirëkuptimin dhe besimin reciprok.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme