Nga përplasja e dy makinave në Tropojë, humb jetën 9-vjeçari, 5 lëndohen

Prishtinë | 22 Kor 2019 | 11:56 | Nga Ekonomia Online

Një aksident i rënë ka ndodhur në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot.

Si rrjedhojë ka ndërruar jetën një djalë i mitur, 9 vjeç, ndërsa lëndime kanë marrë edhe 5 persona të tjerë, përfshirë drejtuesit e mjeteve.

Njoftimi i policisë:

Tropojë/ informacion paraprak.

Më datë 21.07.2019, në aksin rrugor Bajram- Curri – Sopot, në vendin e quajtur Cerrnicë, janë përplasur mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin B.Ç., banues në Tropojë, me mjetin tip “Toyota”, me drejtues shtetasin Z.M.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesit e mjeteve, B.Ç, Z.M., pasagjerët shtetasit A.Ç, A.Ç, H.L., si dhe ka gjetur vdekjen rrugës për në spital i mituri E.Ç, 9 vjeç, banues në Tropojë.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Të ngjashme