Një tërmet i fuqishëm shkund jugun e Shqipërisë

Prishtinë | 14 Maj 2018 | 13:40 | Nga

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur pak minuta më parë jugun e Shqipërisë.

Mësohet se tërmeti ka patur epiqendrën në Gadishullin e Karaburunit duke u ndjerë i fortë në qytetin e Vlorë dhe bregun, kjo edhe për shkak se ai ishte në një thellësi të vogël prej 2 kilometrash.

Tërmeti pati një fuqi prej 4 ballë dhe për momentin ku ka njoftime për dëme në njerëz apo materiale përveç panikut.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme