Ofendoi gazetarët në rrjetet sociale, pezullohet nga detyra policja Anisa Kostani

Prishtinë | 19 Gus 2022 | 12:52 | Nga Ekonomia Online

Drejtori i Policisë së Shtetit në Shqipëri, Geldis Nano ka pezulluar nga detyra policen Anisa Kostani.

Policia njofton se Kostani nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka fyer gazetarët, me pretendimin se gazetarët po përbaltin punën e Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan.

“Sqarojmë opinionin publik se mendimet dhe opinionet personale të punonjësve të Policisë nuk përfaqësojnë në asnjë rrethanë, mendimet dhe opinionet e organizatës së Policisë së Shtetit, e cila ka një sektor të posaçëm, përmes të cilit komunikon zyrtarisht me median dhe publikun. Policia e Shtetit është e bindur dhe e vendosur për të krijuar një marrëdhënie partneriteti dhe oponence me median, bazuar në respektin reciprok dhe në të vërtetën”, thuhet në reagimin e policisë.

Gjithçka nisi nga një reagim i bërë nga një gazetare në rrjetet sociale për policinë e Elbasanit.

Më pas erdhi një reagim nga policja, e cila i quajti gazetarët “të degjeneruar” dhe “pseudogazetarë”, që në shkrimet e tyre nuk shpalosin asgjë tjetër përveç injorancës dhe inatit personal. 

Të ngjashme