Ohër: Një vajzë 15-vjeçare rrëzohet nga motoçikleta, lëndohet rëndë

Prishtinë | 28 Maj 2018 | 14:07 | Nga

Dje në orën 16.45 minuta në rrugën “Sirma Vojvoda” në Ohër, është lënduar një vajzë adoleshente.

Bëhet fjalë për një vajzë 15 vjeçare nga Ohri, e cila duke drejtuar mopedin “Hang Long” me targa nga Ohri, e ka humbur kontrollin dhe ka rrëshqitur në rrugë.

Nga rrëzimi prej mopedit, vajza është lënduar rëndë dhe me veturën e Ndihmës së Shpejtë është dërguar në spitalin Shën Erazmo në Ohër ku iu është dhënë ndihmë mjekësore.

Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i SPB-së në Ohër./Almakos

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme