Para grabitjes në Rinas, Murtaj jetonte i qetë mes Tiranës

Prishtinë | 27 Pri 2019 | 16:48 | Nga Ekonomia Online

Admir Murataj dhe Klement Çala ishin dy nga njerëzit më të kërkuar në Shqipëri, pas arratisjes nga burgu grek në vitin 2013. Jo vetëm që nuk u arrestuan, por për 6 vite ata realizuar grabitjet që iu ngjajnë filmave aksion.Telegrafi

Kjo foto është bërë në vitin 2017 dhe duket Murataj në vilën e tij në Prezë. Fotoja sipas hetuesve është bërë pak ditë para grabitjes së blindave me para në Qafë-Kashar, ngjarje për të cilën arriti t’i shpëtoi operacionit “Patriot” ku u arrestuan bashkëpunëtorët e tij.transmeton/EkonomiaOnline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme