Pas largimit të Besa Shahinit, Rama emëron Evis Kushin ministre të Arsimit

Prishtinë | 14 Sht 2020 | 18:53 | Nga Ekonomia Online

Evis Kushi do të jetë ministrja e re Arsimit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një komunikim direkt dhe bisedim me ministren aktuale, Besa Shahini dhe pasuesen e saj.

Kryeministri Edi Rama ndërsa falenderoi Shahinin për punën e bërë, njoftoi se Kushi do jetë ajo që do vazhdojë me punën e saj.

Ndërkohë kjo e fundit, deputete e PS në Elbasan tha se: Është privilegj shumë i lartë, pas 7 vitesh në politikë të jem në ministri, përgjegjësi shumë e lartë/ Top Channel.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme