Pas tërmetit në Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura

Prishtinë | 09 Dhj 2019 | 08:02 | Nga Ekonomia Online

Pas tërmetit të 25 nëntorit në Shqipëri nxënësit sot do të nisin mësimin në zonat e prekura, në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin.

Siç raportojnë mediat në Shqipëri në mbi 30 shkolla të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit nuk do të hapen për shkak të dëmeve të shkaktuara.

Por zyrtarë të arsimit kanë thënë se kanë planin e zhvendosjes për këtë nxënës, të cilët nuk do të humbasin asnjë orë mësimi.

Nxënësit do të transportohen në shkolla të tjera.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme