PD kërkoi përjashtimin e Ramës, PS kërkon përjashtimin e Bashës

Prishtinë | 20 Dhj 2018 | 13:58 | Nga Ekonomia Online

Partia Demokratike ka kërkuar përjashtimin nga seanca të shefit të qeverisë, Edi Rama, për fjalor fyes dhe denigrues.

E menjëhershme përgjigjja e Partisë Socialiste. Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla konfirmon për Top Channel se do të ketë kërkesë për përjashtim nga Kuvendi edhe për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Arsyetimi është për gjuhën e përdorur dhe si nxitës i akteve të dhunës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme