Pelosi pritet nga Mogherini në Bruksel

Prishtinë | 19 Shk 2019 | 09:45 | Nga Ekonomia Online

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi sapo është takuar me Federica Mogherinin.

Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme të BE-së, ka pritur atë dhe delegacionin amerikan që po qëndron për dy ditë në kryeqendrën evropiane, transmeton Klan Kosova.

Pelosi paraprakisht është takuar Presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.

Delegacioni amerikan po përcjell Asamblenë Parlamentare të NATO-s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme