Petrushevski: Në këto zgjedhje fitoi Maqedonia (Video)

Prishtinë | 13 Dhj 2016 | 14:30 | Nga

Opsioni Qytetar i Maqedonisë (OQM) konsideron se në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 dhjetorit nuk kanë fituar partitë politike, por ka fituar Maqedonia.

Kështu shprehet anëtari i OQM-së, Zoran Petrushevski, i cili dërgoi edhe mirënjohje për, siç thotë, zbatim perfekt të zgjedhjeve parlamentare, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas tij, frika që qytetarët e kanë ndjerë këto ditë duhet të tejkalohet dhe së bashku të vazhdohet më tutje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme