Policia e Maqedonisë arreston dy të dënuar për vjedhje të rënda

Prishtinë | 20 Sht 2019 | 12:29 | Nga Ekonomia Online

MPB-ja njofton se gjatë ditë së djeshme janë ka arrestuar dy persona që po kërkoheshin për vuajtjen e dënimit me burg.

Siç thonë nga MPB, gjatë ditës së djeshme në ora 17:00 në Stacionin Policor të Strumicës janë privuar nga liria J.M. (31) nga Strumica dhe I.R. (25) nga Shtipi, në bazë të urdhër-arresteve qendrore të lëshuara nga Institucionet Ndëshkimore të Strumicës dhe Shtipit.

Personat në fjalë janë dënuar për veprën penale “grabitje e rëndë”. Nga MPB thonë se J.M dhe I.R u janë dorëzuar institucioneve të burgjeve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme