Popoviq: Nga Putini, do të vijë përkrahja ndaj sovranitetit të Serbisë lidhur me Kosovën

Prishtinë | 27 Dhj 2018 | 11:46 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Inovacionit dhe Zhvillimit Teknologjik të Serbisë, Nenad Popoviq deklaroi se gjatë vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin më 17 janar në Beograd ne mund të presim mbështetje të plotë për sovranitetin dhe integritetin e Serbisë në çështjen e Kosovës.

“Është e mrekullueshme që Putini vjen sërish në Serbi, ka pasur shumë takime dhe vizita, dhe ky është një element i jashtëzakonshëm i bashkëpunimit tonë”, tha Popoviq për Tv Pink.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme